Mezunlarım

TOPRAK VE CEMRE U.

Toprak ve Cemre iki kolikli ağlayan bebek. Doğduklarında ablaları 6 yaşındaydı. Tecrübeli bir anne olduğumu düşünüp ağlamaların zamanla biteceğini düşünüyordum ama aylar geçti ve bizim bebeklerin maşallahı vardı.

Devamı…

MAVİ LİNA Z. (11.5 aylık)

Benim hikayem 8.aya kadar inişli çıkışlı olsa da az eziyetli bebeğimin diş çıkartırken uyku düzeninin bozulmasıyla hayatımız bir kabuse dönmüştü, çarşafta sallamaya başlamıştık. Ve en önemlisi ise doğduğundan beri 30.dk uyanmaları kısa gündüz uykuları vardı.

Devamı…

NİSA Y.

Öncelikle nasıl oldu bizde anlamadık. Ama olmaz dediğimiz herşey teker teker olmaya başlayınca yaşadığımız şaşkınlık ve mutluluk karışımı duygular bizi oldukça farklı bir bakışa doğru götürdü. Daha doğar doğmaz sarılık tedavisi için fototerapi seansları bile tanışan kızımız sonrasında gelen ağlama krizleri ve yıpranan sinirler…

Devamı…

URAZ E. (10 aylık)

Seda hanim, size yazdigimizda buyuk bir tedirginlikle yazmistik aslinda, acaba dogru mu? nasil yani saatlerce kucakta gezip uyumayan uykusuz bebekler, 4-6 hafta icinde kendi kendine uyuyan bi bebek mi oluyor? Olur mu olmaz mi derken ilk gorusmemiz sonrasinda basladik sizinle egitime 🙈

Devamı…

MELİSA İRİNA C.

Kızım 15 aylık Serebral palsi, çok ciddi uyku sorunları vardı.  Gece uyumazdı. Gündüz ise iki saatten fazla uyanık kalamazdı. Tam bir kaos yatış kalkış saatleri yoktu, beslenme düzensizdi hatta ilaç saatleri bile aksıyordu.

Devamı…

EKİN K. (5 aylık)

Merhabalar seda hanımm, artık o çok özlediğim mezunlar kısmında biz de olacağız, oncekikle herşeyden önce teşekkür ederim size 🥰 zaten ekin dogumdan beri hep bir ağlama krizleri yıpranmış anne ve baba, üzerine sallamaya başlama, daha sonra tabi yetmeyince carsafta sallama

Devamı…

ALİM (6 aylık)

Vee sonunda bizde mezunuz 🌸Baslarken acaba mezuniyeti gorebilcek miyim diye dusunuyordum ama mezun olunca da sevineyim mi uzuleyim mi bilemedim ☺️En buyuk tesekkurum Seda Hanima

Devamı…

ZEHRA (5 aylık)

Kızımızın 15 günlükken başlayan 3 ay boyunca devam eden gaz sancılarıyla beraber uyku problemleri de başlamıştı. Gündüz en fazla yarım saat uyuyor, geceleri de çok sık uyanıyordu tabi bu da bizi fazlasiyla yoruyordu.

Devamı…

DEMİR (6 aylık)

Bu günleri göreceğim zamanı dört gözle bekliyordum. Size ne kadar teşekkür etsem az. Hala kendisi uykuya daldığında gözlerim doluyor desem ☺️ o kadar uyutma  çabası iki saat boyunca pilates topunda emzirerek zıplama!!

Devamı…

ELİF BERRA (9 aylık)

Bizim uzun çetrefilli yolumuzda yardımcı meleğimiz Seda ablamıza öncelikle çok teşekkür ederiz❤️ alerji ve kolik ile dünyaya gözlerimizi açtık, Elif Berra ya ağlıyor ya da uyuyordu. Uyanıkken sustuğu bir zaman dilimi neredeyse hiç göremezdik.

Devamı…

DEFNE (6 aylık)

Merhabalar Seda hanımcım, bir uyku serüveninin sonuna geldik; biz size çok alıştık ve sevdik. Her zor anımızda size ulaşabilmemiz yanımızda olmanız bizim için çok önemli ve bu süreçte bizim için çok büyük destekti. Bu eğitime başlamadan önce gece sık uyanıyordu ve emzirerek uyutup yerine yatırıyordum.

Devamı…

MELİSA & DEFNE (6 aylık)

Daha 4 aylıktık ikizlerim sallanan ana kucaklarını çok sevmişti 🙂 orada çokça vakit geçiyor hatta öğlen uykularımıza onun üstünde geçiyorduk, tabi bu beni mutlu ediyordu, daha sonra gece uykusunada sallanan ana kucağında geçmeye başladık, git gide uyanmalar başlıyordu

Devamı…

UZAY (6 aylık)

Seda Hanımmm, sizinle 5 hafta önce Uzay sadece emerek uyurken tek seanslık görüşme yapmıştık. Uzay sadece emerek uyuyabiliyordu ve gece defalarca uyanıyordu. Programın adı tek seans ama defalarca bize destek verdiniz

Devamı…

ADA (5.5 aylık)

Bebeğim 2 aya kadar anne yanı beşikte uykusunu yapıyordu fakat sonrasında gündüzleri sallanan ana kucağına geçtik ve gündüz sadece onda uyuyor akşamları da omuzda salladıktan sonra yerine koyabiliyordum.

Devamı…

ATA (6 aylık)

Bebeğim 4. Ayda uyku gerilemesi yaşadıktan sonra asla uyku düzenini sağlayamadık. Gece 15 dk bir uyanmalar, gece 1.30 dan önce uyumamalar. Evde bebek arabasıyla gitgel yapmalar. Ayakta, kolda sallamalar..

Devamı…

MEHMET BARTU (5.5 aylık)

Bebeğimin gaz sancıları başladığında pilates topu maceramızda başlamıştı:) Başlarda kilosu hafifken bizede kolaylık oluyor, kolayca sakinleşip uyuyordu. Birinci aydan itibaren bozulan gündüz uykuları, dördüncü ayda yaşadığımız uyku gerilemesi sonrası pilates topu kabusumuz olmaya başladı.

Devamı…

DORUK (12 aylık)

Oğlum 18 aylık, 9 aylıkkenden beri ayakta sallanmaya alışmış, sallanmanın ritmi bile değişse mızmızlanıp uyanan ve sese karşı çok duyarlı bir bebekti. Sizinle uyku eğitiminize başladığımız gün inancım sonsuz fazlaydı, birlikte başarıcağımıza inanıyordum.

Devamı…

LEO (6 aylık)

İlk 3,5 ay mis gibi uyuyan Leocuğum, uyku gerilemesi başlayınca can havliyle arayıp her seferinde sakinleştirdiğin için öncelikle kocaman kalp 💓 Ben asla uyku eğitimi vermem ağlatamam desteksiz uyumaz zaten bebek diye düşünürken bir süre sonra işler sarpa sardı ve destekle de uyumadı Leo artık.

Devamı…

KARTAL (10 aylık)

Ahhhh 10 aylık uykusuzluğu boşuna çekmişim. Ağlamadan uyku eğitimi olmaz deyip ağlatmaktan korkardım. Ama ağlamadan mezun olduk, hem de sayenizde vaktinden erken. 10. aya kadar 40 dakikadan uzun gündüz uykumuz yoktu, fazla uyumasın diye uyandıracağım günlerin geleceğini tahmin edemezdim bile.

Devamı…

LİLA (12 aylık)

Bizzzz mezuuunnn olduuukkkkk🎉🎉🎉🎉Öncelikle bu satırları yazacağım, bu günleri göreceğim aklımın ucundan geçmezdi Seda hanımmm.. 6 aydan sonra bizim kaosumuz, uyku ile savaşımız başladı ta ki sizi bulana kadar 14.aya kadar. Sürekli uyanmalar bölük pörçük uykular..yapılan yanlışlar..

Devamı…

ELİSA (5.5 aylık)

Nasıl desem bilemedim ; Elisa Bebeğimiz 3 aylıktan 4 aylığa kadar kucakta  sallamaktan zar zor uyutuyordum.   uyumak için sürekli kucakta uyanıp sinirleniyordu.  Gündüzleri ve akşamları 30 dakika da bir sürekli uyanmalarla zaman geçiriyordu.

Devamı…

ATLAS (5.5 aylık)

Atlas 5.5 aylıkti biz destekleri birakmaya karar verdigimizde. Her ne kadar ilk 3 aydan sonra uykuya gecirmek icin verilen tum desteklerin yanlis oldugunu bilsem de yeter ki uyusun, 1 saat fazla uyusun dedigim icin biberonda uyuya kalmasina, kundağa, kucakta sallanmaya ve emziğe cok alismistik.

Devamı…

KEREM (18 aylık)

Oğlumun 18. ay uyku gerilemesi ve ayrılık kaygısının tavan yaptığı günlerde, gece 4-5 kez kalktığı ve bazı geceler tam 2.5 saat uykuya dönemediği zor zamanlar yaşadık. İyi ki o dönem rast geldik. Beşiğinden sizi iyice görerek size doyarak uyusun sakın odadan çıkmayın,

Devamı…

METAHAN (10 aylık)

Merhabalar seda hanım, sizinle tanıştığımızda oğlum 10 aylıktı. Yenidoğan döneminde bile 2 saat deliksiz uyuyamayan oğlum son 2 aydır yarım saatte bir ağlayarak uyanmaya başlamıştı. Her uyandığında ya ayakta ya kucağımda sallıyordum. Bazen saatlerce uykuya döndüremiyordum.

Devamı…

ATEŞ

Ateşi sizle tanıştırdığımda 8 buçuk aylıktı. Benimle yatıyor ve gecede en az 8 kez emzirerek uyutuyordum emzik piş pişleme ve meme ile. Aslında ben geceleri hiç uyumuyordum ve işe başlayacaktım. Yeni bir eve taşınmıştık

Devamı…